Kredyt dla singla – Kredytydlasingli.pl

Ubezpieczenie domku letniskowego – ma sens?

Expander Kraków

Domek letniskowy to idealne miejsce na odpoczynek, często hobby któremu poświęcamy każdą wolną chwilę, to też możliwość obcowania z naturą w każdej wolnej chwili. Zwykle na spełnienie tego typu marzenia i zakup nieruchomości należy przeznaczyć sporą kwotę pieniędzy, zwłaszcza w okolicach większych miast. Dlatego warto pomyśleć o zabezpieczeniu takich budowli na wypadek zdarzeń, które mogą spowodować ich zniszczenie. Najczęściej szkody wynikają z pożaru, zalania, zjawisk pogodowych, kradzieży z włamaniem i dewastacji.

Niestety mimo bogatej oferty firm ubezpieczeniowych nie każdy domek letniskowy można odpowiednio zabezpieczyć. Domek musi spełniać, dla podpisania pełnej polisy, określone wymogi, głównie takie, które wynikają z przepisów prawa budowlanego, zatem musi posiadać fundamenty i stale być związany z gruntem. Na nieszczęście posiadaczy takich domków zwykle inwestujemy tam w altanki czy domki holenderskie, które nie podlegają ochronie w myśl ww. warunków.

Czego nie obejmie ubezpieczenie? Jeśli uda nam się znaleźć właściwego ubezpieczyciela (a na rynku coraz częściej można znaleźć atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe dla działek rekreacyjnych, także w połączeniu z innymi pakietami, np. ubezpieczeniem domu/mieszkania czy zdrowia – opłaca się z takich pakietów korzystać), warto zwrócić uwagę, że w przypadku domków letniskowych ochronie nie podlegają elementy i dekoracje zewnętrzne (ławki, lampy, rzeźby itd.). Odnosząc się do domków całorocznych ubezpieczyciel, nawet w tych nie zamieszkiwanych stale, w ramach polisy, zabezpiecza zabudowania na posesji, w tym także ogrodzenie, dekoracje ogrodowe itp. – należy sprawdzić zakres i przedmiot ochrony w OWU.

Posiadając ubezpieczenie naszej oazy spokoju musimy sami zadbać o podstawowe zasady bezpieczeństwa i właściwą ochronę mienia na czas naszej nieobecności (solidne zamki, zabezpieczenie okien, ale i porządek na posesji uniemożliwiający chociażby zaprószenie ognia). Jeśli przydarzy się na działce nieszczęście, jako pierwsze sprawdzane będą przez ubezpieczyciela te kwestie. W przypadku zaniedbań ze strony właściciela odszkodowanie nie zostanie wypłacone.

Sprawdź także najnowsze zestawienia:
najlepsze kredyty gotówkowe dla singli maj 2024
najlepsze kredyty mieszkaniowe dla singli maj 2024
najlepsze konta osobiste dla singli maj 2024
najlepsze lokaty terminowe dla singli maj 2024

1