Kredyt dla singla – Kredytydlasingli.pl

Zadłużenie frankowiczów zmalało o 6,8%. Kurs najlepszy od trzech lat

Expander Kraków

Osoby, które spłacają kredyt we frankach, mogą trochę odetchnąć, obecnie za 1 CHF trzeba zapłacić tylko 3,58 zł jest to najkorzystniejszy kurs od 2015 roku. W tej sytuacji łączne zadłużenie kredytobiorców zmniejszyło się o 6,8% i wynosi 141,60 mld zł – to 24% zadłużenia wszystkich kredytobiorców w Polsce, jak podaje Biuro Informacji Kredytowej. Wskazana kwota stanowi wszystkie produkty finansowe wskazanej grupy również te w złotówkach. Korzystny kurs CHF sprawia, że zadłużenie frankowiczów stopniowo maleje, do zwrotu pozostało łącznie 114,03 mld zł.

Obecnie banki znacznie ograniczyły udzielanie kredytów w obcych walutach, przez pierwsze 10 miesięcy 2017 roku liczba osób spłacających zadłużenia we frankach szwajcarskich zmniejszyła się o 33,6 tys., przy czym liczba kredytów hipotecznych wciąż rośnie. Obecnie kredyt na mieszkanie spłaca 15,15 mln Polaków w tym 868,32 tys. frankowiczów. Ogólnie bankom jesteśmy winni 27,57 mln, 1,77 mln to liczba kredytów (bez względu na walutę) spłacanych przez frankowiczów, 6,4% to udział kredytów (bez względu na walutę) spłacanych przez frankowiczów. Okazuje się, że osoby spłacające kredyt we frankach to bardzo solidni kredytobiorcy, według danych BIK tylko 1,1% takich kredytobiorców spłaca raty nieterminowo. Choć mogłoby się wydawać, że franokowiczom kredyt walutowy odbił się czkawką, to większość z nich nie ma żadnych zastrzeżeń co do swojej sytuacji finansowej i spłaca zobowiązania zgodnie z planem ustalonym przez bank. Jak widać sytuacja nie jest taka zła, jak mogłoby się wydawać. Duże znaczenie mają też ograniczenia, jakie wprowadziły banki, ludzie są też dużo ostrożniejsi podczas zaciągania takich zobowiązań.

Chociaż zaciągnięcie kredytu hipotecznego nie jest takie łatwe, jak miało to miejsce kilka lat temu, to coraz więcej osób decyduje się w ten sposób sfinansować nieruchomość. Zadłużanie się na wiele lat, to jednak bardzo duże obciążenie zarówno finansowe, jak i psychiczne, dlatego należy bardzo dobrze przemyśleć swoją decyzję. Obecnie wprowadzony zostanie nowy program Mieszkanie Plus, być może takie rozwiązanie okaże się korzystniejsze, niż kredyt hipoteczny, warto przemyśleć wszystkie za i przeciw.

Sprawdź także najnowsze zestawienia:
najlepsze kredyty gotówkowe dla singli maj 2024
najlepsze kredyty mieszkaniowe dla singli maj 2024
najlepsze konta osobiste dla singli maj 2024
najlepsze lokaty terminowe dla singli maj 2024