Kredyt dla singla - Kredytydlasingli.pl

Jak konsolidować z głową?

Expander Kraków

Dostęp do kredytów i pożyczek ostatnio stał się łatwiejszy. Niestety często nadmiar zobowiązań, na skutek niewłaściwych decyzji lub sytuacji losowych, przekracza możliwości płatnicze kredytobiorcy. Pomocna może okazać się konsolidacja, bo w przeciwnym razie możemy w tego typu sytuacjach spodziewać się postępowania egzekucyjnego i popadania w niebezpieczną spiralę zadłużenia.

Na czym polega konsolidacja?

Zasad działania kredytu jest prosta – zamiast wielu zobowiązań o których poinformujemy wybrany bank-kredytodawcę spłacać będziemy jedną ratę. Środki przyznane w ramach konsolidacji przekazane zostaną na poszczególnych wierzycieli, a nam zostanie tylko jedno zobowiązanie. Doradca podejmujący decyzje o przyznaniu kredytu na spłatę innych należności powinien znać naszą aktualną sytuację finansową i oczekiwania, by tak zaplanować spłatę, aby nie obciążała za bardzo naszego budżetu.

Jak to możliwe, że rata będzie niższa?

Ano możliwe, bo kredyt konsolidacyjny zostaje udzielony zazwyczaj na znacznie dłuższy okres. Niestety niższa rata bywa łudząca, bo w ostatecznym rozrachunku oddać musimy więcej, niż gdybyśmy spłacali obecne zobowiązania. Niemniej taka opcja jest jedynym ratunkiem dla tych, którzy chcą spłacić długi, ale nie do końca wiedzą jak, no i dla tych uzyskujących dochody.

Ile to kosztuje?

Aby za bardzo nie przepłacać warto poszukać oferty kredytu konsolidacyjnego bez prowizji – w końcu zaciągając kredyty i pożyczki zapewne banki takową prowizją już nas obciążyły, więc płacilibyśmy za to samo raz jeszcze. Im dłuższy okres kredytowania, tym wyższe odsetki, nawet jeśli stosunku rocznym wydają się być niskie. Może znaleźć ofertę z możliwością wcześniejszej spłaty bez kosztów? Przecież sytuacja finansowa może ulec poprawie. Na konsolidacji można zyskać, jeśli konsolidujemy zobowiązania stare, zaciągane w latach wysokich stóp procentowych, niekorzystnych warunków gospodarczych. Obecnie wskaźniki działają na korzyść kredytobiorców, więc tą koniunkturę warto wykorzystać.

Jak widać, wybierając świadomie, na konsolidacji, zwłaszcza gdy nasza obecna sytuacja nie jest najlepsza, można zyskać, a zatem warto z takiej opcji korzystać. Trzeba tylko zwracać uwagę na marżę, prowizje i koszty wynikające z umowy – im tańszy kredyt znajdziemy, tym więcej możemy zyskać i przede wszystkim wyjść na prostą.

Sprawdź także najnowsze zestawienia:
najlepsze kredyty gotówkowe dla singli październik 2022
najlepsze kredyty mieszkaniowe dla singli październik 2022
najlepsze konta osobiste dla singli październik 2022
najlepsze lokaty terminowe dla singli październik 2022

Kredyt hipoteczny październik 2022SPRAWDŹ
+