Kredyt dla singla - Kredytydlasingli.pl

5 zalet bycia singlem

Expander Kraków

W życiu każdej osoby przychodzi taki czas, że kończy się dotychczasowy związek a rozpoczyna okres samotności, bądź bycia singlem. Różnica w nazewnictwie wywodzi się czysto z nastawienia danej osoby do zaistniałej sytuacji. Jeżeli w byciu bez pary potrafimy dostrzec zalety, wtenczas czeka nas okres równie dobry co ten w związku a może i nawet lepszy. Oto 5 zalet o których większość ludzi zapomina, które są kluczowe w byciu zadowolonym singlem.

Czas wolny na hobby

Związki mają to do siebie, że przebywając z drugą osobą, przejmujemy część jej nawyków kosztem własnych. Czy w Twoim pokoju lub gdzieś w garażu nie stoi zakurzona gitara, sztaluga, łyżwy? Wiele osób z nas miało swego czasu jakieś zainteresowania i hobby, które przez nieuwagę spowodowaną związkiem odeszły w zapomnienie. Świeżo zakończony związek to nie czas na rozpaczanie, lecz doskonały moment na powrót do dawnych pasji. Dodatkową korzyścią jest odciągnięcie myśli od bólu spowodowanego rozstaniem.

 Bogatsze życie towarzyskie

Szczęśliwy singiel to aktywny towarzysko singiel. Nie ma lepszej okazji do poznawania nowych ludzi, szczególnie przeciwnej płci, jak właśnie okres bycia samemu. Nikt nie zrobi nam wyrzutów, nie będzie podejrzewał o zdradę, ani nie zmusi nas do niechcianej relacji. Flirt z drugą atrakcyjną osobą to jedna z przyjemniejszych form budowania relacji. Przez bogatsze życie towarzyskie należy także rozumieć odbudowanie utraconych kontaktów z dawnymi znajomymi. Wiele razy dzieje się tak, że dwie osoby będące w związku izolują się od reszty świata i spędzają czas głównie ze sobą. Kontakty utracone w ten sposób można z łatwością naprawić, skoro okres alienacji ma się za sobą.

 Oszczędność pieniędzy

Chcąc czy nie, oszczędzając czy nie, związki to studnia bez dna. Nawet jeśli kobieta w relacji z mężczyzną jest wyjątkowo skromna i płaci za siebie, to spędzanie razem czasu w atrakcyjny sposób jest kosztowne. Gdyby spędzać go w sposób zwyczajny, związek szybko stałby się nudny i rozpadł po miesiącu. Będąc samemu, nie trzeba martwić się o takie szczegóły, a zaoszczędzone pieniądze zainwestować bezpośrednio w siebie. Podobnie ma się sprawa prezentów, bez których związek też raczej się nie obędzie.

Pan swojego losu

W każdym związku trafiają się kłótnie i rozbieżności w celach do których się dąży. Bycie singlem ma na tym polu dużą zaletę, jako że nie musimy martwić się o niczyje zdanie. Nie musimy nikogo zadowalać ani o nikogo dbać. Jeżeli postanowimy jechać na wakacje w góry, to nikt nie nakłoni nas do pojechania w góry tylko dlatego, że ma inną wizję spędzania wolnego czasu. Polegania tylko na sobie to duże wyzwanie, które opłaci się w postaci zwiększenia własnej niezależności.

 Czas na poukładanie swojego życia

W końcu, ostatnia ale nie mniej ważna zaleta, to możliwość poukładania własnych spraw i życia prywatnego. Mało osób docenia ten czas i traktuje odpowiednio. Wszelki ból, który wymaga czasu, najlepiej jest leczyć korzystając z powyższych zalet. Pchanie się w kolejny związek zaraz po skończeniu ostatniego to rezygnacja z tego cennego czasu, kiedy możemy wszystko sobie poukładać i rozplanować na nowo.

Podsumowanie

Bycie singlem ma mnóstwo zalet i nie powinno być utożsamiane z samotnością. Nie należy jednak zapominać, że bycie w związku również ma swoje zalety. Niezależnie od tego w jakiej jest się sytuacji, zamiast marnować czas na użalanie się, należy wykorzystać moment i pozytywne aspekty sytuacji.

Źródło #1: Sztuka bycia singlem, Michael Broder ISBN 978-83-2461768-5

Sprawdź także najnowsze zestawienia:
najlepsze kredyty gotówkowe dla singli październik 2022
najlepsze kredyty mieszkaniowe dla singli październik 2022
najlepsze konta osobiste dla singli październik 2022
najlepsze lokaty terminowe dla singli październik 2022

Kredyt hipoteczny październik 2022SPRAWDŹ
+