Kredyt dla singla - Kredytydlasingli.pl

Darmowa karta kredytowa? To zadziała, jeśli będziesz pamiętać o tych 4 zasadach

Expander Kraków

Mimo, że karta kredytowa wśród wielu ludzi budzi negatywne emocje, jest to bardzo dobry sposób na uzyskanie dodatkowej gotówki bez ponoszenia kosztów. Oczywiście trzeba wiedzieć, w jaki sposób z niej korzystać, aby się nie zadłużyć. Należy przestrzegać czterech bardzo ważnych zasad.

Spłacaj rat w wyznaczonych terminach

Niezależnie od tego, czy zdecydowaliśmy się na kredyt, pożyczkę czy dysponujemy kartą kredytową, najważniejsze jest to, aby raty zadłużenia spłacać w wyznaczonych terminach. Dzięki temu unikniemy odsetek karnych, które w ekstremalnych sytuacjach mogą doprowadzić do tego, że znajdziemy się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Gdy nie jesteśmy pewni co do tego, czy będziemy w stanie spłacać raty, nie warto korzystać z karty kredytowej. Najlepiej skupić się na odkładaniu pieniędzy, kartę kredytową należy traktować, jako wsparcie w trudniej, kryzysowej sytuacji. Nie warto przyzwyczajać się do wydawania pieniędzy, które nie należą do nas.

Pamiętaj o opłatach miesięcznych

Każdy bank ma w swojej ofercie karty kredytowe, niektóre z instytucji wprowadzają miesięczne lub roczne opłaty za jej posiadanie i to niezależnie od tego, czy z niej korzystaliśmy, czy też nie. Warto mieć to na uwadze i pamiętać o dokonaniu opłaty w terminie, inaczej poniesiemy dodatkowe koszty.

Nie wypłacaj pieniędzy z bankomatów

Główną funkcją karty kredytowej są płatności bezgotówkowe. Jest to produkt finansowy, który służy do wykonywania transakcji bez udziału gotówki, to bardzo wygodne rozwiązanie; taka karta może uratować nas w razie kłopotów finansowych. Wypłata pieniędzy z bankomatu nie jest jednak dobrym pomysłem, gdyż będziemy musieli pokryć wysokie koszty prowizji. W przypadku takiej transakcji nie obowiązuje okres bezodsetkowy, bank od razu naliczy nam stosowną prowizję.

Przelewy też będą Cię kosztować

Chociaż przelew internetowy za pośrednictwem karty kredytowej, nie jest operacją gotówkową, to niestety bank może ją za taką uznać. Najprawdopodobniej będziemy zmuszeni pokryć prowizję w takiej samej wysokości, jak w przypadku wypłat z bankomatów.

Przed podjęciem decyzji o posiadaniu karty kredytowej, należy bardzo dobrze przemyśleć sprawę. Dodatkowa gotówka dostępna od ręki może okazać się na tyle kusząca, że zaczniemy korzystać z niej bez opamiętania. Gdy będziemy mieć jednak racjonalne podejście do tego produktu, to można potraktować go jako nieduży, bezpłatny kredyt.

Sprawdź także najnowsze zestawienia:
najlepsze kredyty gotówkowe dla singli czerwiec 2024
najlepsze kredyty mieszkaniowe dla singli czerwiec 2024
najlepsze konta osobiste dla singli czerwiec 2024
najlepsze lokaty terminowe dla singli czerwiec 2024