Kredyt dla singla – Kredytydlasingli.pl

Zasady bezpiecznego korzystania z konta internetowego

Expander Kraków

W dobie wszechpanującej komputeryzacji trudno sobie wyobrazić bark dostępu do bankowości internetowej. Niestety, mimo ogromu zabezpieczeń, przez nieuwagę można stać się ofiarą złodziei internetowych. Coraz częściej notowane są przypadki kradzieży tożsamości, w tym nie tylko danych osobowych wykorzystywanych później do zaciągani np. kredytów na nasze dane, ale i dostępu do kont i haseł, kodów PIN które umożliwiają kradzież pieniędzy zdeponowanych na naszych rachunkach bankowych. Wystarczy jednak przestrzegać kilku zasad, by być bezpiecznym w sieci.

Każdy klient banku powinien być świadomy, w jaki sposób chronić hasła, kody i dane do logowania. Zalecane jest zmienianie ich na takie, których nikt inny nie będzie w stanie odgadnąć, nie podawanie ich osobom trzecim. Niestety w sieci czyhają zagrożenia, na które warto być wyczulonym. Tylko tak uchronimy nasze pieniądze i nasze dane przed przechwyceniem przez złodziei. Jakie to zagrożenia?

Ataki phishingowe

Są jedną ze skuteczniejszych metod pozyskiwania danych online. Taki hakerski atak to skrót od angielskiego password (hasło) i fishing (łowienie). Polega na pozyskiwaniu danych dzięki spreparowanej wiadomości mailowej rozsyłanej w imieniu niby banku, instytucji itp. Łudząco przypominają te autentyczne, choć zwykle można dopatrzyć się różnic. Pisane poprawnym językiem i najczęściej z groźbą zablokowania dostępu w przypadku zaniechania logowania na stronę za pomocą załączonego do wiadomości linku. Warto mieć na uwadze, że bank zwykle wymienia imię i nazwisko klienta a logowanie zaleca z bezpiecznego łącza, nie wiadomości mailowej.

Wirusy

Dobry program antywirusowy pozwala nie tylko uniknąć zainfekowania, ale często wyłapuje próby ataków. Hakerzy specjalizujący się w kradzieży wykorzystują, po zainstalowaniu wirusa na urządzeniu użytkownika, „podsłuchane” hasła i loginy do kont, a następnie zwykle kradną środki z rachunku do którego uzyskały dostęp. Ważne jest, by nie klikać w przesyłane załączniki o podejrzanym pochodzeniu.

Podmiana numerów rachunków w przelewach

Jest to kolejna metoda wyłudzenia stosowana często w celu kradzieży pieniędzy. Dzięki wgraniu przez nieświadomego użytkownika wirusa, haker ma możliwość zamiany wskazywanych na przelewach numerów kont odbiorców. Zatem zatwierdzając przelew wychodzący sprawdzajmy numer docelowy odbiorcy, także w wiadomościach sms stanowiących hasło do zatwierdzenia przelewu. Każde zauważone nieprawidłowości należy jak najszybciej zgłosić w banku i na Policji. Dzięki szybkiej reakcji unikniemy większych problemów, jakie mogą wynikać z kradzieży tych danych i prób oszustwa.

Sprawdź także najnowsze zestawienia:
najlepsze kredyty gotówkowe dla singli maj 2020
najlepsze kredyty mieszkaniowe dla singli maj 2020
najlepsze konta osobiste dla singli maj 2020
najlepsze lokaty terminowe dla singli maj 2020

KREDYTY HIPOTECZNE MAJ 2020SPRAWDŹ Z EXPANDER
+