Kredyt dla singla – Kredytydlasingli.pl

Jak znaleźć dobrego doradcę finansowego?

Expander Kraków

Ten problem nurtuje coraz więcej osób, które są skazane na podejmowanie wielu ryzykowanych decyzji ekonomicznych. Doradcy finansowi są obecnie etatowymi pracownikami banków. Ich wiedza na temat oprocentowania rachunków oszczędnościowych, kosztów i cen różnego rodzaju kredytów: konsumpcyjnych oraz kredytów dla firm, jest naprawdę ogromna. Czy możemy mieć do nich zaufanie? Na pewno w podejmowaniu decyzji dotyczących większych operacji finansowych powinniśmy zachować pewną ostrożność i racjonalność. Zawsze można skorzystać z rad kilku doradców pracujących w różnych bankach. Nie należy też zamykać się przed opiniami znajomych czy przyjaciół, którzy być może mają większą wiedzę np. na temat kredytu, który chcielibyśmy wziąć a może nawet mają podobny kredyt i są z niego zadowoleni lub wręcz przeciwnie, uważają, że popełnili duży błąd biorąc go i chcą cię ostrzec przed popełnieniem podobnego.

Warto wiedzieć, że doradcy finansowi funkcjonują również niezależnie od banków. Posiadają oni uprawnienia i kierunkowe wykształcenie w postaci licencji np. doradcy inwestycyjnego. Oferują swoje usługi najczęściej przez Internet. W zależności od naszych upodobań i potrzeb możemy umówić się z doradcą finansowym na spotkanie w jego biurze lub poprosić o dokonanie kalkulacji np. dostępnych kredytów przez Internet.

Bez względu na to czy doradca finansowy jest pracownikiem konkretnego banku czy też jest doradcą niezależnym, niezwiązanym z żadną instytucją, jego praca powinna opierać się na zabezpieczeniu majątku klienta oraz dbaniu o jego dobro finansowe. Dobrego doradcę finansowego można poznać po tym na ile zależy mu na poznaniu potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych klienta.

Atutem dobrego doradcy jest jego wiedza oraz uczciwość przejawiająca się w tym, że przekazuje on nam swoją wiedzę na temat korzystnych dla nas inwestycji czy kredytów, wskazuje ich cechy np. oprocentowanie bez kierowania nas do konkretnego banku, w którym dany kredyt mamy wziąć. Powiedzenie nam z oferty którego banku powinniśmy skorzystać, pokazuje brak lojalności wobec klienta i nieuczciwość doradcy finansowego dbającego w takiej sytuacji o korzyści materialne danego banku a nie nasze. Wybierając doradcę finansowego warto zapytać kogoś z rodziny, przyjaciół, znajomych czy nie mogliby nam polecić kogoś, z czyjej pomocy korzystali i do kogo oni sami mają zaufanie.

Sprawdź także najnowsze zestawienia:
najlepsze kredyty gotówkowe dla singli maj 2019
najlepsze kredyty mieszkaniowe dla singli maj 2019
najlepsze konta osobiste dla singli maj 2019
najlepsze lokaty terminowe dla singli maj 2019

ZAPYTAJ EKSPERTA EXPANDER O KREDYT HIPOTECZNYSPRAWDŹ BANKI TERAZ
+